Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

LZS Grochowiska Ks. - Iskra Samoklęski Duże

• autor: milosz13, 2009-05-31 16:42

Po jednostronnym meczu nasz LZS pokonał ostatnią w tabeli Iskre Samoklęski Duże 4 : 1

W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo chaotycznie i niedokładnie. Gospodarze próbowali grać długimi podaniami do napastników co nie przynosiło efektów. Dopiero w 8 minucie oddali pierwszy strzał na bramke Iskry ale Tomasz Tyszkiewicz uderzył z 16 metrów bardzo niecelnie . Chwile póżniej z 20 metrów uderza Wiesław Maciejewski lecz piłka przelatuje metr nad bramką.W 25 minucie Marcin Substyk wrzuca piłke w pole karne ta przelatuje nad bramkarzem i wpada do siatki 1:0! Ten sam zawodnik 2 minuty póżniej oddaje groźny strzał z 25 metrów ale piłka mija minimalnie lewy słupek bramki. W 30 minucie Adrian Pochylski wrzuca piłke w pole karne ta spada wprost pod nogi Gracjana Derezińskiego lecz ten trafia z 3 metrów prosto w bramkarza, minute póżniej Dawid Tabatowski uderza bardzo silnie z 30 metrów obok bramki. W 40 minucie bezsensowny faul Darka Gawrona w polu karnym na napastniku przyjezdnych i sędzia dyktuje rzut karny którego wykorzystują goście 1:1! Nie mineły 4 minuty a mogło być 2:1 dla Iskry lecz świetną paradą popisuje się Krzysztof Hadada broniac strzał z 20 metrów. W drugiej połowie nasi piłkarze zaczeli częściej grac krótkimi podaniami . W 62 minucie po takim rozegraniu piłki w pole karne wpada Mateusz Banach podaje idealnie do Bartka Derezińskiego który uderza z 7 metrów nie do obrony i podwyższa na 2:1! W 70 minucie jedyna akcja gości w drugiej połowie , po wrzutce w pole karne piłke na 5 metrze otrzymuje napastnik Iskry lecz ofiarną interwencją Adrian Pochylski chroni nasz zespół przed utrata drugiej bramki. W 73 minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Patryk Tabaszewski wrzuca piłke do Bartka Derezińskiego na 14 metr a ten z pierwszej piłki uderza po ziemi obok bezradnego bramkarza. W ostatnich 15 minutach nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek. Strzał Bartka Derezińskiego z 5 metrów blokuje obrońca , Tomasz Tyszkiewicz z 6 metrów strzela daleko obok prawego słupka bramki, ponownie Bartek Dereźiński marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem lecz w 89 minucie ten sam zawodnik nie daje już szans bramkarzowi i ustala wynik meczu na 4:1

Wiesław Maciejewski po meczu powiedział: Pomimo tego, że wygraliśmy 4:1 to nie był łatwy mecz. W pierwszej połowie graliśmy bardzo nie dokładnie. Dopiero po przerwie i uwagach trenera zaczeliśmy więcej rozgrywać piłke w środku pola, czego efektem były zdobyte bramki.

Skład LZS : K.Hadada - A.Pochylski, D.Tabatowski, D.Gawron, G.Dereziński (P.Myller- 65 min) – M.Substyk, (M.Czub-65),W.Maciejewski , M.Malak(M.Banach-56), B.Dereziński – T.Tyszkiewicz, P.Filipczak(P.Tabaszewski– 56)