Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Pierwsza porażka

• autor: grocho456, 2018-10-09 14:50

W niedzielne popołudnie pojechaliśmy do Mogilna na spotkanie z drugą drużyną Pogoni. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz. Gospodarze to już nie ta sama drużyna, z którą w poprzednim sezonie nie trudno było o 3 punkty. Zaszły tam diametralne zmiany i zespół składa się głównie z młodych wychowanków klubu. Do tego bardzo duże boisko, które sprawia nam często kłopoty.

Od początku spotkania widać było, że zespół z Mogilna jest nastawiony na spokojne rozgrywanie piłki i szukanie otwierającego podania. My musieliśmy grać z kontry, ponieważ gospodarze byli też dobrze przygotowani kondycyjnie i mieli szybkich napastników. Byli częściej pod naszą bramką i stwarzali więcej sytuacji. Nasz zespół ograniczał się do długich zagrań na skrzydła i najczęściej kończyło się to niegroźnym strzałem lub rzutami rożnymi, z których niewiele później wynikało. Gospodarze mieli dwie świetne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw dobrą interwencją popisał się Filip Pietrzak,a potem po prostopadłym zagraniu i wyłożeniu do pustej bramki, zawodnik Pogoni chybił. W 37. minucie Mirek Michalski posłał świetne podanie do Janusza Judka, a ten nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki i było 0:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Było pewne że po wznowieniu gry gospodarze ruszą jeszcze mocniej na naszą bramkę i nie musieliśmy czekać długo na wyrównanie bo już w pierwszej sytuacji po błędzie w obronie tracimy bramkę. 5 minut później zawodnik Pogoni mija 4 naszych piłkarzy i strzela przy słupku na 2:1. Nie potrafiliśmy się odpowiednio skoncentrować i w ciągu kolejnych 10 minut piłka dwa razy ląduje w naszej bramce i jest po meczu. Więcej goli już nie oglądaliśmy, za to były kartki, gdyż gra trochę się zaostrzyła. Gracze rezerwowi wnieśli trochę ożywienia, ale nie zmienia to faktu, że zawodnicy z Mogilna kontrolowali dalszy przebieg meczu i można chyba powiedzieć, że na chwilę obecną jest to główny kandydat do awansu.