Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Pewna wygrana w Dąbrowie

• autor: grocho456, 2018-09-10 19:51

W ramach 3. kolejki udaliśmy się na spotkanie do Dąbrowy. Zespół Olimpii odniósł porażki w dwóch pierwszych kolejkach. W zeszłym sezonie mecze z tą drużyną kończyły się naszymi zwycięstwami 4:3 oraz 2:1, zatem były to zacięte pojedynki.

Pierwsze minuty meczu to mała wymiana ciosów. Gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje, ale ich strzały lądowały obok bramki Pietrzaka. Oskrzydlające akcje z naszej strony także nie przyniosły efektu. Arek Sturomski miał szansę po rzucie rożnym, ale jego strzał głową obronił bramkarz. Udało się w 17 minucie, kiedy po wrzucie z autu w pole karne niepilnowany Paweł Myller uderzył głową w poprzeczkę, a Maciej Owczarzak nie miał problemu przy dobitce. 5 minut później Adam Pastuszyn minął trzech rywali i zagrał do wbiegającego w pole karne Janusza Judka, który pewnie skierował piłkę do siatki. Później z rzutu wolnego groźnie uderzał Mirek Michalski, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Pastuszyn dwa razy wbiegał w pole karne, ale jego uderzenia były zbyt łatwe dla golkipera. Należy także odnotować ładny strzał z woleja z około 35 metrów zawodnika gospodarzy, któremu niewiele zabrakło do szczęścia. Do przerwy prowadzimy 0:2. Chwilę po wznowieniu gry Krystian Zasowski wykorzystał błąd obrony Olimpii i płaskim strzałem zdobył trzecią bramkę. Nasza drużyna kontrolowała dalszy przebieg meczu. Bardzo dobrze spisywali się obrońcy oraz defensywni pomocnicy, którzy szybko doskakiwali do swoich rywali nie pozwalając rozegrać im piłki. W 66. minucie Pastuszyn zagrał piłkę do Kuczmy, który przebiegł połowę boiska i strzelił na 0:4. 10 minut później padła jedyna bramka dla gospodarzy, kiedy po rzucie wolnym futbolówka minęła mur i znalazła się w bramce Pietrzaka. Końcówka spotkania należała do Patryka Tabaszewskiego, który po podaniach Piotra Świderskiego i Janusza Judka dwukrotnie umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik spotkania na 1:6. Rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie popełniając niewiele błędów. Udane debiuty zaliczyli Michał Dobersztyn, Gracjan Tomaszewski oraz powracający do zespołu Piotr Świderski. Należy wspomnieć, że bramki Owczarzaka, Zasowskiego i Kuczmy to ich pierwsze ligowe bramki w klubie. Za tydzień ważne derbowe spotkanie z LZS Jadowniki. Należy spodziewać się ciekawego widowiska.