Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Niedosyt po meczu z Orłem

• autor: grocho456, 2018-09-04 22:30

W 2. kolejce podejmowaliśmy na własnym boisku zespół Orła Kcynia. W poprzednim sezonie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Niewątpliwie uchodziliśmy za faworyta tego spotkania, lecz wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo o zwycięstwo.

Już w 1. minucie goście oddali groźny strzał, ale Pietrzak stanął na wysokości zadania. Niestety już kilka minut później w podobnej sytuacji piłka znalazła drogę do siatki i było 0:1. Kcynianie ograniczali się jedynie do długich zagrań na szybkich napastników i to przyniosło efekt przy bramce na 0:2, kiedy zawodnik gości uprzedził dwóch naszych obrońców i umieścił piłkę przy słupku. Nasz zespół utrzymywał się przy piłce i próbował stwarzać sytuacje, ale brakowało dokładności pod bramką rywali. Kilka razy z dystansu próbowali Judek i Pastuszyn, lecz niecelnie. Efektu nie przyniosła też seria rzutów wolnych. Najpierw dobrą sytuację po podaniu Michalskiego miał Zasowski, lecz za długą zwlekał ze strzałem, a następnie strzał Pastuszyna z 17m. obronił bramkarz. Pod koniec pierwszej połowy dobre dośrodkowanie Kuczmy z rzutu rożnego wykorzystał Pastuszyn i strzałem głową zdobył bramkę kontaktową. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Za wszelką cenę dążyliśmy do wyrównania. Udało się to, gdy w zamieszaniu podbramkowym futbolówka znalazła się pod nogami Sytka, a ten nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki. Goście nie mieli zbyt wielu okazji podbramkowych. Widać było, że brakuje im sił, a w środku pola tworzyła się luka, której pomimo starań nie mogliśmy wykorzystać do zdobycia bramki. Sędzia nie odgwizdał ewidentnej jedenastki na Pastuszynie. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Sturomski oraz po szarży Sytka wprowadzony na boisko Tabaszewski. Strzały Judka oraz Michalskiego minęły metalowe pręty. Pod koniec meczu Tabaszewski wyszedł na dobrą pozycję, ale jego strzał wylądował prosto w rękach golkipera i spotkanie zakończyło się podziałem punktów, co nie jest zadowalające w naszym przypadku. Nie wykorzystaliśmy zbyt wielu okazji i trzeba to poprawić. W najbliższej kolejce zagramy na wyjeździe z drużyną Olimpii Dąbrowa.