Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Zwycięstwo na inaugurację

• autor: jacek6884, 2018-08-27 07:57

Pierwszy mecz ligowy to starcie z Promieniem Szczepanowo. Od razu było wiadomo, że będzie to spotkanie pełne walki.

W pierwszej połowie zespół Promienia miał dwie groźne sytuacje- po rzucie wolnym z 20 metrów piłka uderzyła w słupek, a po jednym z rzutów rożnych dwukrotnie obiła się o poprzeczkę i ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza Filipa Pietrzaka. Sędzia nie pozwalał na ostrą grę i zbyt często sięgał po gwizdek, czego konsekwencją były 2 żółte kartki dla Krystiana Zasowskiego oraz Mirka Michalskiego, który w 30 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Nasz zespół próbował gry skrzydłami, gdzie Marcin Sytek oraz Janusz Judek kilka razy zagrozili bramce gości. Dwa razy strzelał Adam Pastuszyn, lecz raz został zablokowany, a następnie po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego uderzył obok słupka. Do przerwy bezbramkowy remis. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Po jednym ze strzałów z rzutu wolnego Pawła Myllera i dobitce Marcina Sytka bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej. Promień cały czas stwarzał sobie okazje do zdobycia gola ale dobrze spisywała się linia obrony. Po jednym rzutów rożnych dla gości nieumiejętnie wybijamy piłkę, ale ratuje nas Filip Pietrzak. Niestety przy następnym rogu w ten sam sposób tracimy bramkę po ładnym strzale w długi róg. Na boisko za kontuzjowanego Adama Pastuszyna wchodzi Patryk Tabaszewski. Próbujemy za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową i po jednym z rzutów rożnych sędzia odgwizduje faul na Łukaszu Mrówczyńskim i wskazuje na 11 metr. Do piłki podszedł Paweł Myller i pewnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry. Po jednej z kontr Amadeusz Kuczma zagrał piłkę między obrońców do Patryka Tabaszewskiego a ten strzałem po ziemi wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania nasz bramkarz wybijając piłkę wyszedł za linię 16 metra. Sędzia podyktował rzut wolny, strzał zatrzymał się na murze i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. W sumie 3 naszych zawodników opuściło boisko z urazami ale miejmy nadzieję, że za tydzień na spotkanie z Orłem Kcynia będą oni do dyspozycji trenera.