Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Podsumowanie przygotowań

• autor: jacek6884, 2018-08-24 08:33

Sparingiem z juniorami starszymi Noteci Łabiszyn zakończyliśmy okres przygotowawczy do nowego sezonu. Kadra zespołu nie uległa znacznym zmianom. Pojawiło się kilku nowych zawodników, tj. Maciej Owczarzak, Krystian Zasowski,Michał Dobersztyn oraz Gracjan Tomaszewski. Po dłuższych przerwach do drużyny dołączyli także Piotr Drzewiecki, Piotr Świderski i Mirek Michalski. Kadra liczy obecnie 23 zawodników. Pierwsze dwa sparingi zagraliśmy z drużynami, które na co dzień nie występują w oficjalnych rozgrywkach, jednak pokazały one, że potrzeba jeszcze sporo pracy, aby zespół poczuł rytm meczowy. W spotkaniu z Zootechnikiem brakowało kilku podstawowych zawodników. Po pierwszej- bardzo dobrej połowie prowadziliśmy 3:1, jednak druga była kompletnym przeciwieństwem.

Drużyna z Kołudy zbyt łatwo tworzyła sobie sytuacje bramkowe , a nam nie udało się strzelić nawet jednej bramki i ostatecznie wysoko przegrywamy. Głównym aspektem był brak sił i niewielka ilość zmienników, ale mimo to nie można być tak pasywnym w grze obronnej. Następny sparing to wyprawa do Janowca. Boisko- lotnisko, można było fajnie pograć piłką. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka dobrych, oskrzydlających akcji. Ataki Sparty kończyły się głównie na próbie długiego zagrania za naszą obronę, co nie przynosiło zamierzonego efektu. Cały nasz zespół dobrze przesuwał się za piłką Ostatecznie do przerwy 0:1 po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego. Po przerwie kilka zmarnowanych okazji, zmiany w składzie, brak sił i tracimy 3 bramki strzelając jedną. Kolejny mecz pokazujący, że możemy spokojnie rywalizować z drużynami A-klasowymi, jednak brakuje sił w końcówkach. Mecz z Sokołem Mieścisko, czyli kandydatem do awansu do klasy okręgowej potoczył się podobnie jak spotkanie z Zootechnikiem. Pierwsza połowa dość wyrównana, dużo się dzieje pod obiema bramkami, zdobywamy gola po rzucie rożnym. W drugiej części spotkania Sokół zaczął dominować i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę zasłużenie wygrywając 2:5. Ostatnie spotkanie kontrolne z wyżej wymienioną Notecią przebiegało w całości pod dyktando naszego zespołu. Był to taki mecz, który podniósł drużynę na duchu przed startem ligi. Mimo to nie można odmówić młodym piłkarzom z Łabiszyna walki i zaangażowania. Ogólnie okres przygotowawczy można uznać za udany. Nowi zawodnicy dobrze wprowadzili się do drużyny. Sparingi pokazały, że stać nas na to aby wygrać z każdym. Drużyna jest dobrze przygotowana do potyczek ligowych. Już w sobotę o godzinie 17 w Grochowiskach zmierzymy się z odwiecznym rywalem ze Szczepanowa, który jest podbudowany zwycięstwami w Pucharze Polski. Spotkania z Promieniem zawsze są bardzo zacięte do ostatniej minuty, dlatego spodziewamy się trudnego meczu. W poprzednim sezonie to gospodarze zawsze wygrywali. Oby tym razem nie było inaczej.